Hakkımda!

arzukilitciTeknolojist Eğitimci / Sosyal Girişimci

Teknoloji ile tanışmam Lisede Bilgisayar Yazılım bölümüne başlamam ile oldu. Teknoloji ile tanıştığım noktadan bugüne kadar  teknoloji odağında farklı roller üstleniyorum. Üstlendiğim roller ekseninde teknoloji ile değer üretebilme ve ürettiklerimi paylaşma istek ve gayretimi de sürdürüyorum.

Öğrenme ve öğretme bağı arasındaki gücün hayranlarındanım. Bu bağın bireysel ve toplumsal anlamda güçlendirilmesinin değerli farkındalığı için, bitmeyen hayranlıkla, öğreniyor ve öğretiyorum.

Teknolojinin, özellikle yeni teknolojilerin, nasıl ve ne amaçla kullanılabileceğini çok merak eden, bu teknolojileri öğrenmeye ve öğretmeye meraklı,  gelecek nesiller için olumlu rol model olma ve önderlik yapma gayesinde olan teknolojist bir eğitimciyim. Aynı zamanda; teknolojinin iyilik için kullanılması ile bireysel ve toplumsal anlamda sosyal ve ekonomik alana büyük faydalar sağlayabileceğine ve farklar yaratılabileceğine inanan teknoloji tutkunu ve hayalcisi bir sosyal girişimciğim.

İlgi alanlarım; Teknoloji [Ağ Sistemleri (Network), Siber Güvenlik (Cyber Security), Blok zinciri, Yapay zeka (AI)], Sosyal Girişimcilik, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Araştırmaları