Cisco Networking Academy Eğitmen Eğiticisi (ITQ) Nasıl Olunur!

https://www.netacad.com/courses/all-courses

Cisco Networking Academy (Ağ Akademisi), CISCO Systems tarafından 1997 yılında yayına alınmış bir uzaktan eğitim portalıdır. CISCO Networking Academy; Networking, Internet of Things(IoT), (Ağ) Programlama, Güvenlik, İşletim Sistemleri ve Bilişim Teknolojilerinin Temelleri ve Packet Tracer simülasyon programı eğitimlerini ücretsiz olarak sunmaktadır. CISCO Networking Academy’nin en çok tanınan sektöre yönelik kursları arasında; CCNA R&S, Network Programlama ve CCNP R&S yer almaktadır. Bu kursların içerikleri, yetkili eğitmen eşliğinde, uzaktan eğitim materyallerinin de desteği ile uygulamalı olarak öğrencilere aktarılmaktadır . Ayrıca portalda IoT, IoT Güvenliği, Big Data ve Analytic, Python, C, C++, REST API, Siber güvenlik, CCNA Security adında geniş yelpazede açılan güncel kurs içerikleri bulunmaktadır. Uluslararası bir öğrenme – öğretme ağı olan Cisco Networking Academy bilişim Teknolojileri alanında her yıl 1 milyon uzmanı sektöre yetiştirmektedir.

Siz de Cisco Networking Academy‘si Eğitmen Eğiticisi adayı olmakla ilgileniyorsanız, Eğitmen Eğiticisi yeterlilik süreci ile ilgili aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 • Cisco yetkili bir eğitmen eğitici merkezine (ITC) eğitmen eğiticisi adayı olarak başvurabilirsiniz. Eğitmen Eğiticisi başvurusunu yapmalısın.
 • Networking Academy müfredatıyla ilişkili endüstri sertifikası (CCNA, CCNP gibi) geçerliliği devam eden bir sertifikaya sahip olmalısın.
 • 1. AŞAMA : Online açılan Cisco Networking Academy – CCNA konu içeriklerini kapsayan ön testi geçmelisin.
 • 2. AŞAMA : Cisco Networking Academy Teknik sorumlusunun gözetiminde yapılan yüz yüze Pacet Tracer uygulama sınavını, soru cevap değerlendirmesini ve ders anlatım sürecini başarıyla tamamlamalısın.
 • Yüz yüze değerlendirmeyi geçersen, Cisco Networking Academy Eğitmen Eğiticisi sertifikası almaya hak kazanacaksın.
 • Eğitmen eğiticisi değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayamazsan, altı aylık bekleme süresinden sonra tekrar eğitmen eğiticisi olabilmek için başvurabilirsin.
  Yeterlilik Yenileme Süreci Eğitmen eğiticisi olduktan sonra Eğitmen Eğiticisi ünvanınızı korumak için yapılması gerekenler:
 • Endüstri sertifikanızın yeniden belgelendirilmesiyle eş zamanlı olarak her üç yılda bir eğitmen eğiticisi yeterliliğinizi güncel tutmalısınız.
 • Eğitmen eğitici durumunuz, güncel tutulmadığı ve doğru süreçlerle raporlanmadığı zaman endüstri sertifikasyonunun yenilenme tarihinde sona erecektir.
 • Her 12 ayda bir en az bir eğitmen sınıfı açılmalıdır. Eğitmen eğitimi verilmelidir.

Not: Cisco tarafından hazırlanan ITQ Süreci ile ilgili detaylı içerik sunum dosyasını indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın