İstanbul Meslek Edindirme Kursları (İSMEK) Bilişim Teknolojileri Alanı Öğretmenlerine ‘Cisco Networking Academy’ Semineri – 2019

İSMEK – Cisco Academy Programı İşbirliği 2012 yılında başladı. İşbirliği kapsamında ücretsiz verilen akademi eğitimlerini alan çok sayıda katılımcı CCNA sınav sertifika sınavına indirimli girme ve sektörde ağ ile ilgili uzman pozisyonlarda iş sahibi olma fırsatı buldu. ISMEK- Cisco Ağ Akademisi başarılı eğitmen kadrosu ve öğrencileri ile Cisco Akademi Bölgesel Spotlight 2018 Ödülü‘nü aldı. (https://www.arzukilitci.com/ismek-cisco-akademi-basari-hikayesi-cisco-akademi-bolgesel-spotlight-odulu-2018-cisco-networking-academy-regional-spotlight-awards/)

Cisco Ağ Akademisi’nin (https://www.netacad.com/courses/all-courses) güncel ve sektör ihtiyaçlarına yönelik, BT alanında aranan uzman yetiştirme konusunda etkin faydası, ISMEK – Cisco Akademi programı kapsamındaki işbirliğinin İstanbul genelinde BT eğitimi veren kurs merkezlerinde de yaygınlaştırılmasının önemini ortaya koymuştur. Bu bağlamda; ISMEK – Fatih Bilişim Okulu’nda verilen Cisco Akademi eğitimlerinin, İstanbul’un farklı bölgelerinde eğitim veren Bilişim Teknoloji Alan öğretmenleri aracılığı ile farklı bölgelerdeki kurs katılımcılarına da sunulmasına ihtiyaçı doğmuştur. Bu ihtiyaç kapsamında Bilişim Teknolojileri Alanında eğitim veren değerli öğretmenlerimize ‘Cisco Networking Academy‘ Programında yer alan eğitimler ve eğitim içerikleri, Cisco Ağ Akademi eğitmeni olma süreci, CCNA 7.0 güncellemeleri ve sertifika süreci ile ilgili sunum yaptım. İSMEK Fatih Bilişim Okulu’nda gerçekleştirdiğim sunuma İstanbul’un farklı bölgelerinde, Bilişim Teknolojileri Alanında eğitim veren 119 değerli öğretmen katıldı.

Bu anlamda yaptığım sunumun katılım sağlayan tüm BT alan öğretmenlerine faydalı olmasını ve İSMEK – Cisco Akademi öğretmen ve öğrenci başarısının katlanarak artmasını diliyorum. İnanıyorum ki; değerli öğretmenlerimiz Cisco Akademi programında yer alan güncel içeriklerle, öğrencilerine etkili bir kariyer süreci sunma fırsatı bulacaktır.

Arzu

Bir yanıt yazın